Ірина Сем’янова, Glam SmileLaser, Київ: «Ми хочемо, аби в Україну приїздили лікарі зі США та Європи, з університетів рівня Хопкінса»

Клініка GlamSmileLaser,  головним лікарем якої є Ірина Сем’янова, повернулася до роботи 13 березня 2022 року, коли в Києві відкрили усі мости. Приймати пацієнтів почали далеко не повним складом: з команди з 22 співробітників  залишилося двоє, решта виїхали з міста. Втім, у Києві в перший місяць повномасштабного вторгнення було мало людей, і, відповідно, звернень пацієнтів. Водночас, стоматологічних клінік, які приймали пацієнтів, також була обмежена кількість.

«Тоді, в березні, до нас і почали звертатися військові та працівники СБУ, я тоді, здається, на власні очі побачила всі існуючі види легкої зброї, – згадує Ірина Сем’янова. – Бійців ми лікували, як і зараз,  безкоштовно. 30% доходів від лікування цивільних йшло на потреби ЗСУ, а пацієнти відмовлялися від знижок, коли дізнавалися, що кошти йдуть нашим воїнам».  

 

Одним з тих , хто звернувся до клініки, був Михайло Вершинін, начальник патрульної служби Маріуполя. На той час його звільнили з полону. Серед пацієнтів-військових – молоді чоловіки та жінки, які були в полоні в Оленівці. «В кожного з них своя страшна історія. Наприклад, в однієї пацієнтки ми побачили на знімку перелом кута нижньої щелепи. Це результат побоїв та знущань наглядачів над полоненими. Та найбільше вразило те, що військова на фоні страждань  навіть не звернула уваги на цей перелом, так і проходила до визволення…», – ділиться лікарка.  

 

До проекту БФ Dental Help UA клініка Glam Smile долучилася практично з самого початку роботи фонду в травні 2022 року. Саме тоді за стоматологічною допомогою до клініки звернулися бійці, яких щойно звільнили з полону в Чорнобилі. Наразі лікування в клініці проходять 19 військових. «Усі вони дуже дисципліновано виконують приписи, зацікавлені у лікуванні, – розповідає про досвід роботи з воїнами Ірина Сем’янова. – У клініку рідко приходять у військовій формі, особливо ті, хто був «на нулі». Також помітно, що їм усім хочеться щирого спілкування і людського тепла».

 

Лікарка зазначає, що допомога військовим відбувається у тісній співпраці з лабораторією Олександра Грюканова “Grukanov digital dental lab”. «Тут кожне замовлення виконується в найкоротші можливі терміни, на колег можна покластися», – каже Ірина.

 

Робота з фондом Dental Help UA органічно переплітається з позицією клініки,  керівництва та всього колективу – безкоштовно допомагати військовим у відновленні їх стоматологічного здоров’я.

Сама ж Ірина просуває ідею створення в українських військових медзакладах кафедри кістково-септичної та реконструктивно-відновної хірургії. Ще з 2014 року ініціативна група, до якої входять окрім лікарів, юристи, економісти та волонтери, лобіюють цей проект в Україні. «Ми розробили бізнес-план, результатом якого мають стати створення військових кафедр за стандартами НАТО, – пояснює Ірина Сем’янова. – Ми хочемо, аби в Україну приїздили лікарі зі США та Європи, з університетів рівня Хопкінса (Балтимор), і ми могли працювати разом, вдосконалюючи фаховий рівень сучасних українських медиків».

 

На сьогодні, зазначає лікарка, українські медики вже мають досить успішних кейсів в сфері кістково-септичної та реконструктивно-відновної хірургії. «Наш пацієнт Іван Демків, септичний ортопед-травматолог та мікрохірург, під якого в Одеському реабілітаційному санаторії  відкрили хірургічне відділення, має вже досить багато успішних кейсів. Зокрема, Іван Демків оперував та рятував усіх поранених з Азовсталі. Він дарує надію на якісне життя нашим бійцям, відновлюючи кінцівки навіть в найскладніших випадках», – ділиться Ірина Сем’янова.