Юрій Обухівський. Оbukhivskyi dental clinic, Київ: «Після завершення стоматологічного лікування ми продовжуємо надавати пародонтологічну підтримку військовим»

Юрій Обухівський та команда клініки Оbukhivskyi DC приєдналися до ініціативи Олени Полікарчик — БФ Dental Help UA — чи не з самого початку його заснування (травень, 2022 року). За словами лікаря, співпраця з благодійним фондом стала логічним продовженням роботи з компанією WHITE.

Реабілітація захисників з імплантами Straumann, які надає Dental Help UA, дає можливість Юрію Обухівському та його команді  “
Оbukhivskyi DC” продовжувати свою волонтерську місію, розпочату ще в 2014 році. Саме тоді лікар почав безкоштовно лікувати українських військових, а в 2019 році, в рамках проєкту “Тризуб Дентал” разом з командою “Obukhivskyi dental clinic” їздив надавати стоматологічну допомогу воїнам у Карлівку Донецької області. 

“Клініка приймає військових у попередньо узгоджений призначений час” – розповідає Юрій. – Вся команда Оbukhivskiy DC прийняла рішення допомагати українським воїнам на волонтерських засадах. У таких випадках якраз і визначається, хто людина твоєї команди, хто ні. Тішить, що в такі складні часи наш колектив показав себе єдиним цілим, об’єднаним спільними цінностями». Також величезну роль у лікуванні відіграє партнер клініки – лабораторія Stelmakh Lab, яку очолює Ярослав Стельмах. З логістичної точки зору там і завершується виготовлення ортопедичної конструкції, яка фіксується на зубах та встановлених перед тим імплантатах. 

На думку Юрія Обухівського, у спілкуванні з пацієнтом-військовим важливо не перейти межу, бути уважним до його емоцій та не торкатися особистих тем.

«Загалом протягом півтора року, які клініка працює з Dental Help UA, ми змогли розширити спектр допомоги військовим,» — коментує лікар. 

«Імплантати та комплектуючі від Straumann, які надає фонд, є завершальним етапом, адже до цього ми проводимо повне лікування. Це наш професійний підхід.»

«Дорожня карта» – це створений командою стоматологів алгоритм лікувальних заходів, які ми маємо імплементувати у лікування. Він включає діагностику, пародонтологічне лікування, видалення безперспективних зубів, лікування карієсу, терапію, ортопедію, хірургію тощо. Основна ідея – логічне завершення розпочатого лікування з урахуванням військового часу.  Тобто, коли захисник не має часу одразу пройти повну реабілітацію, команда клініки намагається якісно закрити найважливіший не цей період етап лікування, аби військовий міг концентруватися лише на виконанні завдань, і не страждав через зубний біль. І в перспективі за погодженою “дорожньою картою” продовжити лікування.

“Головна особливість роботи Оbukhivskyi DC – після завершення стоматологічного лікування ми продовжуємо надавати пародонтологічну підтримку військовим. У визначений час наші менеджери повідомляють пацієнта про необхідність підтримуючої терапії тощо», – каже Юрій Обухівський.  

Найбільше в роботі з захисниками мотивує результат. «Військовий змінюється не тільки зовні, а й зсередини. Здорова усмішка дає йому впевненості, він стає наче молодшим. Звісно, це позитивно впливає на якість його життя в усіх сферах і дозволяє впевненіше почувати себе у соціумі», – зазначає лікар.

На думку Юрія Обухівського, наразі суспільству варто активно адаптуватися до гідної зустрічі ветеранів: посилювати державні програми, дбати про безбар’єрність простору у комерційних закладах тощо. Також, вважає лікар, особлива роль у адаптації ветеранів належить медикам: «Ми маємо продовжувати компетентно робити свою справу, адже ще дуже багато всього попереду, і ми, лікарі, дуже потрібні нашим захисникам».